Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez

E-mail cím:
Jelszó:

Hírek

Német nagydíj !

Sem az eső, sem a gumitaktika nem játszott meghatározó szerepet a vasárnapi Forma-1-es Német Nagydíjon, így kifejezetten egysíkú futamot rendeztek a Hockenheimringen. A Ferrari a szezonnyitó Bahreini Nagydíj után újabb kettősgyőzelmet szerzett: a bajnokságban előnyösebb pozícióban lévő Fernando Alonso győzött a sokáig élen álló, de burkoltan lassításra utasított Felipe Massa előtt. A harmadik helyet a pole pozícióból rajtoló Sebastian Vettel szerezte meg. A 2010-es német futam rajtjakor a levegő 22 Celsius-fokos volt, az aszfalt pedig közel 30 fokosra melegedett fel. Az ég felhős volt, de az előrejelzések szerint esőre minimális esély volt csak a verseny ideje alatt.

Manipulált győzelem !

Újabb botránytól hangos a Forma-1, ezúttal a Ferrari miatt áll a bál. Az olasz istálló a hétvégi Forma-1-es Német Nagydíjon arra utasította Felipe Massát, hogy engedje nyerni Fernando Alonsót. A tiltott csapatutasításnak minősülő húzásért 100 ezer dolláros büntetést, egy időpontot a Motorsport Világtanács ülésére és számtalan éles kritikát kapott az olasz csapat.

A szabadedzések, valamint az időmérő eredménye alapján - Fernando Alonso mindössze két ezredmásodperccel maradt le a pole pozícióról, Felipe Massa pedig harmadik lett - már sejteni lehetett, hogy a Ferrari harcban lehet a győzelemért a Hockenheimringen.

Magyar nagydíj !

Az élrről induló Sebastian Vettelnek   egy bokszutca áthajtásosbüntetés miatt csak a 3. helyen zárt , az élen csapattársa Mark Webber  2. helyen pedig Fernando Alonso  végzett.Hamilton nem tudta befejezni a futamot Button 8. lett .Így Webber átvette a világbajoki pontversenyen az 1. helyet .A bokszutcában  Rosberg egyik kereke le esett és eltalált egy szerelőt egy Renault  és egy Force India karanbolózott .A verseny után Vettel még az FIA bírókat kiosztotta !A díjkiosztás után még a pezsgőzéeben sem vett rész!